

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 75 V |
| Tolerance | 0.1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.55 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 39 kΩ |
| Power Rating | 100 mW |
| Composition(Kit Type) | Metal Film |
| Temperature Coefficient | 25 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 75 V |
| RoHS | Compliant |
| Output Current | 1.4 A |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 756
Distributors
pcbx
Unit Price$0.13166
Ext.Price$0.13166
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.13166 | $0.13166 |
| 10 | $0.09233 | $0.92330 |
| 50 | $0.08045 | $4.02250 |
| 100 | $0.07010 | $7.01000 |
| 500 | $0.05634 | $28.17000 |
| 1000 | $0.04750 | $47.50000 |
| 3000 | $0.04005 | $120.15000 |
| 5000 | $0.03377 | $168.85000 |
| 10000 | $0.03129 | $312.90000 |
